Leakshooter Ultrasonik Kaçak Tespit Teknolojisi

/ / Blog Yazıları

Leakshooter 1000V2+ ve 1000V3+

Leakshooter 1000V2+ ve Leakshooter 1000V3+ modellerinde yeni ekstra geniş 5.7″ LCD (640 x 480) bir ekran mevcut. Bir kaçağı hızlı bir şekilde göstermek için ekranda aşağıdaki gerçek zamanlı bilgileri görüntüler:

  • Ortam gürültüsünün desibel derecesi (dB)
  • Kaçağın ultrasonik desibel derecesi (dB)
  • Kaçak debisi (m3/saat)
  • Leakscore (0-100 arasında bir ölçekte)
  • Dahili maliyet hesaplayıcısı, yıllık kaçağın maliyeti(20$kg)

Ayrıca Leakshooter 1000 V3+ STRAPSHOOTER Steam Trap yazılımı ile bilrikte kullanıldığında, buhar tuzaklarının çalışma koşullarını (buhar tuzaklarının giriş ve çıkış boru sıcaklığı dahil) otomatik olarak teşhis edebilir.

Her cihazda, kaçağın kesin yerini gösteren görüntüyü yakalamak için yerleşik bir kamera bulunur. Çekilen fotoğrafların her biri kaydedilen desibelleri, akış hızını, tahmini yıllık sızıntı maliyetini ve Leakscore’u içermektedir. Fotoğraflar numaralandırılmış ve belgelendirme kolaylığı için tarih ve saat ile işaretlenmiştir. Fotoğraflar, raporlara kolayca eklenebilmesi için doğrudan bir USB kablosu üzerinden yüklenebilir. Cihazların hafızası 1000 görüntüye kadar saklama imkanı sağlar. Her iki cihazda kablosuz kulaklılarla kullanılmak üzere Bluetooth ile donatılmıştır.

Leakshooter LKS1000V2+ Kaçak Tespit Cihazı

 Leakshooter 1000V2+

Leakshooter LKS1000V3+ Kaçak Tespit ve Buhar Kondenstopları Arıza Tespit Cihazı

 Leakshooter 1000V3+

Leakshooter Nasil Çalışır ?

Her iki cihazda ultrasonik algılamayı ekrandaki görsel konumlandırma ile sorunsuz bir şekilde göreceği iki aşamalı kaçak tespit ve konum işlemlerini gerçekleştirir. Cihazlar açılır açılmaz kaçağı derhal bulmak üzere dizayn edildiği için ortamdaki ultrasonik sesi ölçmeye başlar. Bir sızıntı tespit edildiğinde, ekranda artı(+) işaretli bir hedef belirir. Hedef bu noktada ekranın çoğunu dolduran büyük ve beyaz şekildedir. Kaçağı bulmak için üniteyi 360 derecelik bir daire içerisinde hareket ettirmek gerekir. Kaçak kaynağı tespit edildiğinde ekrandaki hedef turuncu renge döner. Kaçağa

Leakshooter hakkında bilgi ve diğer ölçü kontrol ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi için safyamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bizden daha fazla bilgi ve diğer endüstriyel çözümlerimizi incelemek web sitemizi ziyaret edebilirsiniz https://yigittaslar.com/

TOP